­

Placówki przy ul. Waryńskiego dysponują nowym sprzętem - jest to - Interaktywna podłoga MAC FunFloor z kompletem gier zręcznościowych i rewalidacyjnych to zintegrowany system składający się z czujników ruchu, komputera oraz projektorów, które wyświetlają gry i animacje interaktywne na powierzchni ponad 5 m2. Stworzona została z myślą o przedszkolach i szkołach podstawowych. Podłoga FunFloor w niezwykły sposób rozwija spostrzegawczość i integrację sensoryczną dzieci. System jest przygotowany do pracy z internetem, co pozwala na zdalny serwis i zmianę jego ustawień. Użyty do wyświetlania system projekcji bocznej umożliwia montaż urządzenia zarówno do sufitu, jak i do ściany, dzięki czemu niezależnie od wysokości pomieszczenia uzyskujemy obraz o rozmiarze 200 x 270 cm.Zajęcia na tym sprzęcie rozpoczną się już niebawem.


                       

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny - Platforma Wibracyjna Galileo. Innowacyjne urządzenie podobnie jak rezonans stochastyczny, wykorzystuje wibracje, wspomagając rehabilitacje ruchową.Platforma wibracyjna daje efekty także u osób z objawami zachowań autystycznych oraz nasilonymi zaburzeniami zachowania i emocji.Platforma wibracyjna Galileo jest to urządzenie do wibroterapii całego ciała (Whole Body Vibration) działające na zasadzie specjalnej wibrującej platformy symulującej ludzki chód. Jako pierwsi metodę WBV wykorzystali radzieccy uczeni do rozwiązania problemu zaniku mięśni i kości u kosmonautów. Dzięki treningowi radzieccy astronauci mogli przebywać w stanie nieważkości do 3 razy dłużej. Technologia ta została również z powodzeniem użyta przez olimpijczyków z bloku wschodniego. Obecnie Galileo jest produkowane w Niemczech i szeroko stosowane w całej Europie, Północnej Ameryce i Australii dla pacjentów pediatrycznych oraz dorosłych.
Trening wibracyjny opiera się na stymulacji nerwowo-mięśniowej organizmu wywołanej drganiami mechanicznymi. Wibracje wywołują naturalne skurcze we wszystkich zaangażowanych partiach mięśni. Im większa jest częstotliwość i amplituda wibracji tym większą mięśnie wykonują pracę.
W badaniach udowodniono m. in. następujące efekty wibrotreningu:
• wzrost masy mięśniowej
• wzrost masy i wytrzymałości kości
• zwiększenie elastyczności, giętkości i wytrzymałości więzadeł oraz ścięgien
• usprawnienie krążenia krwi i limfy naturalny drenaż ciała
• poprawienie koordynacji i równowagi ciała
• zmniejszenie dolegliwości bólowych
Wibroterapia skierowana jest dla dzieci z MPD, SMA, dystrofią Duchenne’a oraz innymi dysfunkcjami narządu ruchu. Sprzęt wykorzystywany w nowoczesnych placówkach rehabilitacyjnych i szpitalach (m.in.:Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie).

              

Placówki na Waryńskiego w Grudziądzu wzbogaciły ofertę rehabilitacyjną w mobilny aparat Astar Magneris, wykorzystywany w magnetoterapii dzięki programowi 25 plus dofinansowanego przez PFRON.
Niska częstotliwość pól elektromagnetycznych nie wywołuje efektów termicznych, a przede wszystkim pozwala na głębszą penetrację i przenika równomiernie przez wszystkie struktury. W związku z tym można je stosować pomimo zespoleń metalowych czy opatrunków unieruchamiających. Zastosowanie tego czynnika w terapii ma ponad stuletnią tradycję, a największy rozwój przypada na drugą połowę dwudziestego wieku. Zabiegi z wykorzystaniem pól magnetycznych znajdują szerokie zastosowanie ze względu na swoje spektrum działania biologicznego.
Organizm ludzki poprzez łączenie i jednoczesne wykorzystywanie różnych rodzajów przemian biologicznych i biofizycznych pod wpływem pola magnetycznego jest zdolny do uruchamiania szybciej i skuteczniej licznych procesów.
Udowodniono doświadczalnie, że pole magnetyczne (magnetoterapia) ma pozytywny wpływ na następujące mechanizmy fizjologiczne, układy organizmu oraz gojenie tkanek: regeneracja tkanek, resorpcja krwiaków i obrzęków, wzrost zaopatrywania tkanek w tlen, przyspieszenie syntezy kolagenu w przebiegu złamań, hamowanie procesów osteoporozy, wyraźna poprawa stanu narządów w chorobie niedokrwiennej – dostawa tlenu, a co za tym idzie nasilenie procesów naprawczych i immunologicznych.


        

 

 

Jeśli masz pytanie? Zadzwoń do poradni 600150460 lub 791871464

 

­